Ozon

Ozon

Dobrze znamy ten zapach powietrza po burzy, który powstaje podczas uderzeń piorunów. Ozon to gaz, który w atmosferze spełnia bardzo ważną funkcję. Ozon stratosferyczny pochłania część promieniowania ultrafioletowego docierającego do Ziemi ze Słońca, które jest szkodliwe dla organizmów żywych, dla człowieka. Przerzedzenie tej warstwy to tzw. dziura ozonowa.
Ozon odkryto w 1840 roku i do dzisiaj jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Usuwa bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów, przykre zapachy np. zwierząt czy dym papierosowy oraz wiele innych związków chemicznych.
Jak działa ozon ? Ozon wchodzi w reakcję chemiczną z zanieczyszczeniami takimi jak zapachy, bakterie, wirusy i rozkłada je, powodując ich utlenienie. Pozostały ozon samoczynnie rozpada się z powrotem do tlenu.
Stosować czy nie ? Ozonowanie to zabieg skuteczny, zabija zarazki, dezynfekuje pomieszczenia, nie szkodliwy dla człowieka i otoczenia, nie maskuje lecz usuwa brzydkie zapachy.
Ozon ma niestety jedną wadę… ozonowanie należy powtarzać co jakiś czas, ale biorąc pod uwagę jego skuteczność i niewygórowane koszty, powiedzmy sobie szczerze,

jak powiedział Benjamin Buzka-1-e1499856393125 OzonFranklin ” Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. ” 

 

Buzka-1-e1499856393125 Ozon

 

 


Google+

Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

Dołącz do 38 pozostałych subskrybentów