Nanos Air – aromat do układów wentylacyjnych i klimatyzacji

NANOS AIR 

Modułowy system do odświeżania i aromatyzowania bądź neutralizowania powietrza wpływającego do pomieszczeń, do zastosowania w układach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz rekuperatorach. Nanos Air to system aplikatorów wypełnionych aromatem o różnej wielkości uzależnionej od kubatury pomieszczeń. Zastosowanie jednego aplikatora obsługuje pomieszczenia o kubaturze ok. 300 m 3 przez okres 30 dni. Urządzenie jest łatwe w instalacji, bez potrzeby ingerencji podczas jego użytkowania. Do montażu niezbędna jest listwa montażowa, dostarczana w osobnym opakowaniu.

Aromaty w wentylacji

Badania nad wpływem zapachu na życie człowieka prowadzone są od lat bowiem powonienie jest jednym z najstarszych znanych zmysłów człowieka. To zapach decyduje na to jaki mamy nastrój, czy jesteśmy pobudzeni, odprężeni, czy nie. Na otaczające nas zapachy niekiedy nie mamy wpływu, często jednak sami chcemy poczuć ulubiony zapach, który kojarzy się nam z przyjemnym uczuciem, jak choćby zapach świątecznego ciasta, choinki, czy zapach morza.

Zasada działania

Dozownik zapachowy w postaci pojemnika o kształcie owalnym, zostaje umieszczony w centrali wentylacyjnej, współpracując z wentylacją mechaniczną obiektu, aromatyzuje zapach do urządzenia wentylacyjnego lub bezpośrednio do kanału wentylacyjnego.

Zalety systemu :

  1. Łatwa i szybka instalacja
  2. Różne możliwości montażu
  3. System modułowy dopasowany do wielkości pomieszczeń
  4. Wybór zapachu

 

Metoda zimnej dyfuzji

Systemy wentylacyjne są niezwykle ważne, szczególnie w utrzymaniu odpowiednich warunków do pracy w różnych obiektach, administracjach, sklepach, biurach, salonach,
lokalach gastronomicznych, halach sportowych, hotelach i wielu innych. Aby przebywanie w tych obiektach było przyjemne bezpośrednio do kanałów wentylacyjnych rozpylane są olejki zapachowe w postaci suchej mgły, gdzie mikroskopijne cząsteczki łączą się z przefiltrowanym powietrzem i rozchodzą do pomieszczeń.
Zapachy rozprasza się za pomocą metody zimnej dyfuzji czyli wytwarzania suchej mgły.

 

 


Google+

Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

Dołącz do 38 pozostałych subskrybentów